جهت گیری های طراحی سایت در سالی که گذشت...

اگر یک چیز واقعی درباره طراحی وجود داشته باشد, آن اینست که طراحی همیشه در حال تحول است. طراحی پویاست, و باید خودش را با هردوی قالب و عملکرد تطبیق دهد. به همین دلیل, طبیعت همیشه تغییرپذیر, می تواند چالشی باشد که قدم به قدم با گرایش ها و جهت گیری های جدید طراحی سایت در حرکت است.

در این مقاله سعی شده است که لیستی از ۸ مورد از جهت گیری های جدیدی که در طراحی های سایت در وبسایت های مشهور و موفق سال ۲۰۱۶ صورت گرفته است را به اختصار بیان کنیم :

 

استفاده از تصاویر قهرمان :

Hero Images

منظور از تصاویر قهرمان, استفاده از تصاویری با کیفیت بالا و HD یا FULL HD می باشد. در سایت هایی که از اینگونه تصاویر بهمراه یک کلید CALL-TO-ACTION خوب استفاده شده است, میزان علاقه و مشارکت مخاطبان بسیار بیشتر از مواردی بوده که از یک تصویر ساده بی روح استفاده شده است.

 

متریال دیزاین :

02.png

متریال دیزاین گوگل را می توان بعدی دیگر از طراحی فلت بحساب آورد. متریال دیزاین عمق بیشتری را با ترکیب نور و سایه نسبت به طراحی فلت ارائه می کند بهمراه امکاناتی نظیر شبکه بندی لایه ها و انیمیشن های واکنشگرا.

 

فن چاپ : (Typography)

03.jpg

طراحی های ساده و مینیمال به فونت های اجازه نمایان شدن می دهند و اثری قوی داشته باشند. فونت های زیبا و هنری و خطاطانه, پرطرفدار شدند زیرا حس محسوس و شخصی بودن را القا می کنند.

 

استفاده از ویدئو و انیمیشن بعنوان پشت صحنه :

04.jpg

استفاده از ویدئو و انیمیشن در پشت صحنه لایه ها, هم بعنوان یک بعد جالب طراحی است و هم بعنوان گمراه و منحرف کننده کاربر. وقتی یک بلوک اجرا می شود, این امکان می تواند اطلاعات یک صفحه را بالا ببرد. البته راز موفقیت آن زمانیست که ویدئو و محتوا بصورت منسجم و ساده با هم باشند. بنا به گفته جری کاو از آکادمی جایزه وب جهانی Awwwards یک بکگراند انیمیشنی ساده می تواند بازدید های یک سایت را افزایش دهد, ولی بشرطی که بصورت متعادل و برای منحرف کردن کاربر از آن استفاده شده باشد.

 

انیمیشن های شناور : (hover animations)

05.jpg

وقتی که کاربر از عملیات یک المان صفحه مطمئن نباشد, تمایل دارد که ماوس را روی اجزای مختلف صفحه نگه دارد. اینگونه انیمیشن هایی که در هنگام نگه داشتن ماوس دیده می شوند بسیار در جذب کاربر برای کلیک موثر است. این یک توانایی خوب و مفید در تجربه کاربری رضایتبخش کاربر خواهد بود.

 

پیمایش : (Scrolling)

06.gif

وبسایت های تک صفحه ای با پیمایش های طولانی تبدیل به محبوبیت زیادی شده است زیراکه اجازه داستان سرائی را می کند که در وبسایت های صفحه به صفحه مقدور نیست. اسکرول های صاف , بر روی موبایل نیز قابل نمایش است و همچنین به کاربر اجازه کنترل راحتتر آن را خواهد داد.

 

انیمیشن های حرکتی : (Motion Animations)

07.jpg

چشم انسان بصورت طبیعی علاقه به حرکت دارد به همین دلیل, انتظار دارد که این حرکات برای آن جلب توجه کند. انیمیشن های حرکتی جالب هستند و درگیری های چشمی را نیز بالا می برد.

 

فرم های تمام صفحه : (Fullscreen Forms)

08.png

طراحی های سایت واکنشگرا یک روانی و سادگی در اندازه و قالب فرم ها و ورودی های آن دارد. فرم های تمام صفحه یک فضای کافی برای خواناتر و راحت کار کردن به کاربر را با فرم ها به آنها هدیه خواهد داد.

 

  • ارسال از عباس موسایی |
  • تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۵   
  • ساعت ۰۱:۳۰
    |
  • 1743 نظر |
  • 17310 بازدید    نظرات